V soboto, 13. 10. 2018, je naša šola ob 25. obletnici delovanja Slovenske mreže zdravih šol obeležila Dan zdrave šole. Osnovna šola Otočec je v mrežo vključena letos 7. leto. Organizirala ga je skupina učiteljev, ki deluje v timu zdrave šole, sodelovali pa so vsi učenci in zaposleni na šoli. Učenci so izvajali naravne oblike gibanja, sodelovali v moštveni igri, sodelovali pri pripravi zdrave hrane in medsebojno sodelovali pri socialnih igrah.

Dan se je začel z uvodom po razredih, nakar je alarm sprožil vajo evakuacije, ki je bila uspešno izvedena.

Po vaji evakuacije so bile pripravljene 4 različne delavnice, ki so se jih učenci udeleževali v parih s prijateljskim razredom. Sodelovali so na kuharski delavnici, gasilski, gibalni in delavnici vzgoje za vrednote. Vsaka delavnica je bila izvedena na določeni lokaciji oziroma postaji, učenci pa so se po razredih krožno zvrstili drug za drugim.

Po zaključku delavnic so se učenci zbrali na prostem na dveh lokacijah ob šoli, kjer so prejeli še kosilo.

Učenci in učitelji so bili zelo zadovoljni s potekom dneva, najbolj navdušeni pa so bili nad vajo gašenja požara, ki so jo izvedli gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Otočec.

Za konec so učenci podali nekaj vtisov o tem, kaj jim pomeni zdrava šola:

Pomoč drugim in zdravje.

Nekaj, v kar grem vsak dan.

Rad jo imam!

Da se veliko naučim, da je zdrava šola, veliko aktivnosti.

Veliko, ker se veliko naučim.

Da moraš jesti zdravo.

Prijateljstvo!

Pove nam, kako naj ravnamo z naravo.

Zdravo se prehranjujemo in gibamo.

Sodelovanje, znanje, pomoč.

Učenje, zdrava prehrana.

Učenje za življenje.

Veliko mi pomeni, ker me veliko nauči.

Šport, raznolika prehrana.

Pomeni, da se naučimo poskrbeti zase in za druge.

Gibanje, zdravje, prehrana, narava.

Živimo zdravo in z zabavo.

Veliko telovadbe, več zelenjave in sadja.

Šola, ki poskrbi za zdravje vseh otrok.

Zapisala: Andreja Strgar