Nekoč, pred davnimi časi, je bilo življenje in delo ljudi popolnoma drugačno od današnjega. Ljudje so bili drugače oblečeni, njihov način življenja in dela je bil drugačen, drugačna je bila kulinarika, … in delček preteklosti so učenci 2. razreda spoznali tudi v šoli. Obiskal nas je g. Rifelj, ki je učencem predstavil izdelovanje brezovih metel, pridružila pa se mu je še ga. Verček v dolenjski narodni noši in s polnim jerbasom dobrot, ki so jih včasih prodajali na tržnici. V prijetnem dialogu so učenci občudovali dolenjščino, spoznavali predmete iz preteklosti ter njihovo uporabnost, občudovali oblačila ter spoznavali delček življenja nekoč.

                                                                                                          Zapisala

                                                                                              Mag. Mojca Miklič

(Skupno 380 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost