Nekoč, pred davnimi časi, je bilo življenje in delo ljudi popolnoma drugačno od današnjega. Ljudje so bili drugače oblečeni, njihov način življenja in dela je bil drugačen, drugačna je bila kulinarika, … in delček preteklosti so učenci 2. razreda spoznali tudi v šoli. Obiskal nas je g. Rifelj, ki je učencem predstavil izdelovanje brezovih metel, pridružila pa se mu je še ga. Verček v dolenjski narodni noši in s polnim jerbasom dobrot, ki so jih včasih prodajali na tržnici. V prijetnem dialogu so učenci občudovali dolenjščino, spoznavali predmete iz preteklosti ter njihovo uporabnost, občudovali oblačila ter spoznavali delček življenja nekoč.

                                                                                                          Zapisala

                                                                                              Mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 420 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost