1. b razred je v tem šolskem letu osvojil naziv eko razred šole. Učenci so se skozi celo leto skupaj s svojimi starši zelo trudili in pridno zbirali papir, kartuše, koledarje. Za nagrado so se v četrtek, 4. junija 2015, zabavali na ranču Aladin na Mirni. Najprej nas je lastnik, g. Damjan, popeljal skozi mini živalski vrt in nam o vsaki živali povedal kaj zanimivega. Videli smo kamelo Aladina, po kateri se ranč tudi imenuje, kenguruje, oslička, ježevce, kozla, lame, nosate medvede, veverico, zajčke, račke, purana, jelena, … Po ogledu pa je sledilo igranje na številnih in raznovrstnih igralih. Posladkali smo se še s sladoledom in razigrani odšli proti šoli.

…in še nekaj vtisov učencev: »super je, mega, noro dobro, jaz bi še, kako sem užival, popoldne se grem še enkrat igrat na ranč z atikom, rojstni dan bom praznoval na ranču, a moramo res že nazaj v šolo?« …

Izjave učencev povedo vse. Imeli smo se zares lepo, izlet smo si zaslužili in je odlična motivacija za prihodnje šolsko leto.

In še skupna ugotovitev: »Vredno se je truditi, kajti trud se poplača!«

Zapisala razredničarka 1. b, Irena Gorenc Pernek