V torek, 23. 4. 2019, je v predavalnici Šolskega centra Novo mesto potekala zaključna prireditev  šolskega natečaja z naslovom Življenje je lepo. Na natečaju, ki ga je razpisala Srednja elektro šola in tehniška gimnazija Novo mesto, smo osnovnošolci in srednješolci v ločenih kategorijah lahko sodelovali s prozo, pesmijo, risbo, sliko ali fotografijo. Prireditev se je pričela z nagovorom ravnatelja SEŠTG Novo mesto, nato pa je sledila podelitev nagrad najuspešnejšim na posameznem področju. Učenka 9. a razreda Larisa Rataj sem pod mentorstvom učiteljice Barbare Pavlovič Plevanč s proznim prispevkom Življenje je lepo osvojila prvo mesto. Skozi prireditev so nas učenci navduševali z glasbenimi točkami. Prireditev smo zaključili z mislijo, da je življenje res lepo, veselo in zabavno.