V četrtek, 2. 3. 2023, smo načrtovali zimski športni dan – pohod. V preteklem in letošnjem letu so bili v našo družbo že povabljeni dedke in babice, ki so se vsakokrat odzvali v lepem številu. Po prijetnem druženju so izrazili željo in pripravljenost, da nas še kdaj obiščejo, zato so bili tokrat povabljeni na pohod.

V tednu načrtovanega pohoda je bilo vreme nepredvidljivo, vendar so bili učenci pripravljeni, da se ga opravi. Ravno ta dan je zjutraj deževalo, vendar so bili učenci primerno obuti in oblečeni, s seboj so imeli dežnike ter rezervna oblačila. Pot je vodila od šole proti Zagradu, v klanec proti in skozi Herinjo vas, v dolino ter skozi gozd nazaj v šolo.

Pohod je bil uspešno izveden z dežniki in z dobro voljo. Nekaj učencev je svoja doživetja strnili tako:

»Bilo je zelo dobro in smo videli zvončke in trobentice.«

»Zelo mi je bilo všeč, da smo se razgibali.«

»Bilo mi je všeč, ker so bili povabljeni babice in dedki. Ampak lahko bi bil lepši dan.«

»Zelo dobro je bilo. Zelo zanimivo je bilo, da smo videli stopinje od srn.«

»Bilo je zabavno in dobro sem se imel.«

»Zelo mi je bilo všeč, ker smo šli z dežniki.«

»Na pohodu v četrtek mi je bilo zelo všeč, ko smo si vzeli pavzo pri sivi hiši.«

Zapisala: Andreja Strgar