Prav tako kot lansko šolsko leto, tudi letos na naši šoli poteka program Zdrav življenjski slog. Program je namenjen učencem od 1. do 9. razreda osnovne šole in se izvaja v času podaljšanega bivanja, takoj po končanem pouku in ob pouka prostih dneh (počitnice, občasno sobote). Učenci imajo možnost brezplačno obiskovati dodatne ure športa, se spoznati z nekaterimi športi, ki sicer niso vključeni v redni učni načrt in v športnem duhu preživeti del počitnic.

Vsebine programa:

  • pestra ponudba športnih aktivnosti,
  • predstavitev urbanih športov,
  • seznanjanje otrok s temelji zdrave prehrane in zdravega življenjskega sloga,
  • predstavitev vsaj treh športnih panog iz domačega okoliša,

Cilj programa Zdrav življenjski slog je dodatno spodbuditi osnovnošolske otroke k oblikovanju zdravega življenjskega sloga in s tem nevtralizirati negativne posledice današnjega pretežno sedečega življenjskega sloga ter neustreznih prehranjevalnih navad otrok in mladine. Želimo si, da bi dodatne ure športne vadbe omogočile našim otrokom zdravo pot v življenje.

 

Izvajalec programa: Jakob Salmič, profesor športne vzgoje

Pustolovski park Otočec

V soboto, 10. 6.,  in v nedeljo, 11. 6. 2017, smo se z učenci od 1. do 6. razreda podali v pustolovski park Otočec. Svoje plezalne spretnosti smo lahko preverili na štirih različno zahtevnih progah. Več si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. Peter Šinkovec...
Read More

Bowling med novoletnimi počitnicami

V torek, 27. 12. 2016,  smo za učence 6. in 7. razreda v okviru projekta Zdrav življenjski slog organizirali bowling v Švic baru v Novem mestu. Peter Šinkovec
Read More

Plezali v pustolovskem parku Otočec

V soboto, 18. 6.,  in v nedeljo, 19. 6. 2016, smo se z učenci od 1. do 6. razreda podali v pustolovski park Otočec. Svoje plezalne spretnosti smo lahko preverili na treh različno zahtevnih progah. Več si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. ...
Read More

Bowling

V četrtek, 28. 4. 2016, smo se v okviru programa Zdrav življenjski slog z učenci 5. in 6. razreda odpravili na bowling v Švic bar v Novem mestu. Več si lahko ogledate v foto galeriji. Peter Šinkovec
Read More

Zdrav življenjski slog

Od 15.3.2016 dalje na šoli zopet poteka program Zdrav življenjski slog. Program je namenjen učencem od 1. do 9. razreda osnovne šole in se izvaja v času podaljšanega bivanja, takoj po končanem pouku in ob pouka prostih dneh (počitnice, občasno sobote). Učenci imajo...
Read More

Pustolovski park Otočec

V soboto, 20. 6. 2015, smo v okviru projekta Zdrav življenjski slog odšli v pustolovski park Otočec. Aktivnosti v parku so bile namenjene vsem učencem od 1. do 4. razreda. Učenci so se lahko preizkusili na štirih različno zahtevnih plezalnih progah. Kljub malo...
Read More
Print this pageEmail this to someone
(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)