V četrtek, 14.5.2015, je na OŠ Otočec potekalo tehtanje zbranega odpadnega papirja, ki so ga učenci pridno zbirali ves teden. Akcija je bila uspešna, saj smo skupaj nabrali 13.974 kg odpadnega papirja. Bravo! Največ papirja je zbral 1. b razred in sicer kar 2541 kg. Sledita mu 9. b s 1861 kg zbranega papirja ter 9. a s 1105 kg papirja. Čestitamo! Ostale rezultate si lahko ogledate tukaj.

S to zadnjo zbiralno akcijo pa se je zaključilo tudi tekmovanje za eko razred šole. Izvedli smo 5 zbiralnih akcij, pri katerih so učenci pridno nabirali točke. Skupni seštevek eko točk je največji pri 1. b razredu, ki je tako postal EKO RAZRED šole. Zbral je 62 eko točk. 2. mesto je z zbranimi 51 eko točkami postal 9. b razred, 3. mesto pa je osvojil 2. b z zbranimi 46 eko točkami. (ostali rezultati)

Čestitke zmagovalcem! Čakajo jih lepe nagrade. Podelitev priznanj za eko razred šole bo potekalo na prireditvi zadnji šolski dan.

V šolskem letu 2014/15 smo skupaj zbrali 28.906 kg starega papirja, 1593 izrabljenih kartuš in tonerjev ter 636 starih koledarjev.

Zahvaljujemo se vsem učencem, učiteljem in staršem za trud, spodbudo in pomoč, hišniku in njegovi ekipi pri tehtanju, fantom iz 3. triletja, ki so nosili težke vreče kartuš in tonerjev in vsem tistim učiteljem, ki ste spodbujali učence.

BODIMO EKO ŠE NAPREJ!

 

 Irena Gorenc Pernek, članica tima Zdrave šole

 

Related Images:

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost