V letošnjem šolskem letu je za nami pet zbiralnih akcij. Tudi letos ste bili učenci zelo prizadevni. V jesenski in spomladanski zbiralni akciji starega papirja ste zbrali kar 25.467 kg odpadnega papirja, januarja ste zbrali 274 kosov koledarjev, decembra in aprila pa ste zbrali 4.126 kosov izrabljenih tonerjev in kartuš.

V eko dejavnostih  ste sodelovali vsi učenci šole, vaši starši in učitelji. Na rezultate zbiralnih akcij smo zelo ponosni, saj naša šola šteje le 223 učencev. Zbiralne akcije so na naši šoli postale tradicija, zato smo še posebej veseli, ker smo vsako leto uspešnejši.

Ob  koncu šolskega leta pa je prav, da razglasimo tri najboljše oddelke. Ti so se še posebej trudili in zbrali tudi največ eko točk, ki so jih z vestnim branjem knjig z ekološko vsebino še povečali.

Najboljši trije razredi so:

Na tretje mesto se je uvrstil 1. b, ki je zbral 60 eko točk, na drugo 4. b, ki je zbral 61 točk, že tretje leto zapored pa je bil najboljši razred 3. b, ki je zbral 82 eko točk in tako že tretjič postal NAJ EKO RAZRED OŠ OTOČEC.

Vsem trem najboljšim oddelkom iskreno čestitamo in jim želimo, da tako zavzeto sodelujejo pri zbiralnih akcijah še naprej.

Zahvala pa velja prav vsem učencem in vašim staršem, ki ste se trudili po svojih najboljših močeh in s svojim trudom veliko naredili za naše okolje in hkrati za našo domovino.

Čestitke vsem skupaj in vsakemu posebej.

Končne rezultate vseh petih zbiralnih akcij si lahko ogledate na oglasni deski Zdrave šole in tukaj.

Uspešen preostanek zadnjih šolskih dni ter prijetne počitnice vsem skupaj.

Zbrala in uredila:

Bernarda Vrtačič Turk,