V torek, 24. 1. 2023, smo učenci 5. razreda na kulturnem dnevu spoznali način življenja v preteklosti, podrobneje tudi življenje in delo pesnika Franceta Prešerna. Poimenovali in ogledali smo si prostore v Prešernovi rojstni hiši, ugotavljali namembnost posameznih predmetov ter v prostor in v čas vtkali življenje našega največjega pesnika. Sprehodili smo se do vaške lipe in videli Prešernov kip ter cerkev sv. Marka.

Drugi del kulturnega dne je bil namenjen ustvarjalnim delavnicam v Čopovi hiši. Učenci so narisali Prešernov portret z ogljem in volno ter blagom. Učitelj je izdelke, ki so jih učenci ustvarili z ogljem poškropil, da jih je zaščitil. Portreti bodo na ogled v tednu po počitnicah.

Pri svojem delu so bili učenci delovni, spretni in prešerne volje, ker je bil pouk na drugačen način. Učitelj je pohvalil njihovo znanje in razmišljanje.

Zapisala: Melita Turk

Related Images:

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost