Projekt »Vseslovensko petje s srci» že šesto leto poteka na dan zaščitnika Sv. Jurija, ki po naši tradiciji prinaša pomlad, obilje in zdravje v družino. Ker je letos to v nedeljo, 23. aprila, smo na OŠ Otočec prepevali v ponedeljek, 24. 4. 2023 med 10. in 11. uro. Želeli smo peti na ploščadi pred šolo, pa nas je vreme pregnalo v šolsko telovadnico. Medse smo povabili vse, ki radi pojejo in se nam lahko pridružijo. Prišli so vsi učenci in učitelji, vrtičkarji in vzgojiteljice, starši, stari starši, krajani… vsi skupaj smo peli slovenske pesmi.

Ljudje smo tisti, ki nosimo kulturo v sebi. S petjem naših pesmi se povežemo med seboj in se priklonimo našim prednikom, kulturi, jeziku in tradiciji. Pesem nas je povezala, uglasili smo se na frekvenco ljubezni!

Hvala vsem za čudovito doživetje

Vodja projekta: Ditka Zupančič

Fotografije: Špela Mohar

Fotografije: Helena Murgelj

Related Images:

(Skupno 222 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost