V torek, 17. oktobra 2017, smo na šoli izvedli vajo evakuacije.

Učenci so bili navdušeni in so nam povedali: “Sredi pouka, ob 12. uri, nas je presenetil alarm. Najprej smo se malo prestrašili, nato pa so nam učitelji povedali, da gre za vajo evakuacije. Mesec oktober je namreč mesec požarne varnosti. Po evakuacijskem načrtu smo po najkrajši poti zapustili šolo in «pribežali« na dve zbirni mesti: šolsko ploščad in igrišče. Tam pa nas je čakalo presenečenje. Povedali so nam, da nam bodo danes kosilo kuharice postregle kar zunaj. Bilo je res zanimivo in povsem drugače. Dobili smo golaž in kruh, na koncu pa še velik rogljiček z marmelado. Z akcijo so nam hoteli pokazati, da, če bi se kdaj zares zgodila nesreča, potem bi nam hrano in najnujnejše stvari delili zunaj. Ampak mi se nismo počutili kot pribežniki, temveč naravnost fantastično. Današnja vaja evakuacije nam je bila res všeč.”

AVTOR: Melita Bevc Novak

Related Images:

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost