Na OŠ Otočec je v petek in soboto, 16. in 17. junija 2017, potekal tabor za učence od 2. do 5. razreda.

Učenci so se v petek popoldne udeležili dveh delavnic. O vzdušju in aktivnosti naših učencev pa vse povedo priložene fotografije, ki so nastale, ko smo učence ujeli pri učenju italijanščine, francoščine in plesov, med skavtskimi in socialnimi igrami, pri ustvrjanju ter na kuharski in pekovski delavnici.

Po slastni večerji, ki so nam jo s skupnimi močmi pripravili kuharica Madlena in udeleženci kuharske in pekovske delavnice, smo se zgodaj zvečer odpravili v Kulturni dom, kjer smo si ogledali gledališko igrico Miroslava Slane – Mirosa z naslovom Bibe z griča ali mavrični tobogan, ki so jo uprizorili mladi gledališčniki pod mentorstvom in režijskim vodstvom učiteljice Erike Švirt. Med igro smo uživali in se od srca nasmejali, mlade igralce pa smo nagradili z bučnim aplavzom. Nato smo se še malce sprehodili in večkrat ugotovili, da nekateri sprehajalci iztrebkov za svojimi pasjimi prijatelji nič kaj pridno ne pobirajo…

Vrnitvi v šolo je sledil zabavni program z različnimi točkami, ki so jih pripravili predstavniki posameznih oddelkov. Občinstvo jih je nagradilo z lepim aplavzom.

Sledila je večerna toaleta in počasi se je bilo potrebno pripraviti za spanje. Igre in pogovori v soju svetilk so trajali do poznih večernih ur …

V soboto zjutraj so se prvi učenci zbudili še pred sončnim vzhodom. Po zajtrku, pri katerem so učenci lahko pokusili kruh, ki so ga spekli na kuharski delavnici, in pospravljanju prtljage, so sledile delavnice, ki so jih za mlajše vrstnike pripravili – in izvrstno izvedli – naši osmošolci, ter si zato prislužili vse pohvale in navdušenje občinstva. Delavnice so kar prehitro minile in že je bilo treba oditi domov.

Misli o taboru pa lahko ob zahvali vsem izvajalcem delavnic in učencem 7. in 8. razreda,  strnemo z enim od vtisov:  »Imela bi še več takih trenutkov v šoli!«

Zapisala: Maja Sedmak

Related Images:

(Skupno 339 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost