V petek, 16. novembra 2018, je učence 2. a in 2. b razreda obiskala violončelistka Mateja Mirtek, učiteljica violončela na Glasbeni šoli Marjana Kozine v Novem mestu. Ker imajo učenci po učnem načrtu cilj, da spoznajo družino godal, je bil njen obisk pri uri glasbene umetnosti več kot dobrodošel. Učencem je najprej predstavila violončelo in jim povedala, da so ostali trije instrumenti iz družine godal zelo podobni, le da se razlikujejo po velikosti in višini glasu, ki ga oddajajo preko strun. Zaigrala jim je tudi umirjeno skladbo, ob kateri so učenci zaznali mehkobo zvoka tega instrumenta. S seboj je imela tudi manjše violončelo, na katerega je lahko prav vsak učenec tudi malo zaigral. Seveda pa ni šlo brez petja. Učiteljica Mateja je učence spremljala na violončelu, ko so peli pesmice, ki smo se jih letos učili pri uri glasbene umetnosti. Vsem nam bo obisk ostal v lepem spominu, še posebej zato, ker so nekateri prvič od blizu videli ta instrument.

učiteljici 2. razredov

Related Images:

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost