V tednu od 13. do 17. aprila 2015 smo čas na OŠ Otočec namenili prostovoljstvu. Z učenci 1. a smo se pogovarjali o delu prostovoljcev ter se dogovorili, da bomo v tem tednu tudi mi prostovoljci. Vsak učenec naj bi opravil vsaj eno prostovoljno delo doma, pri sosedih, v kraju ali pri sorodnikih. V sklopu prostovoljstva smo zbirali še oblačila, igrače in šolske potrebščine, ki jih ne potrebujemo več ali pa smo prispevali prehrambene artikle za družine, ki živijo v pomanjkanju.

Učenka Tiana Dalila Romih se je odločila, da bo s svojimi privarčevanimi sredstvi nakupila osnovne življenjske potrebščine za socialno ogrožene družine. Skupaj z mamico sta odšli v trgovino, Tiana je sama izbrala in plačala artikle ter jih prinesla v šolo.

S svojim plemenitim in humanim dejanjem si Tiana zasluži naziv učenka tedna.

Zapisala Mag. Mojca Miklič