V soboto, 4. marca, je na Akademiji za glasbo v Ljubljani potekala 12. Slovenska glasbena olimpijada, ki se jo je udeležilo 58 učencev tekmovalcev, med njimi je tudi naš učenec Vid Trajkovski z mentorico Manco Černe.
 
Tekmovanje Glasbena olimpijada je namenjeno osnovnošolcem – glasbeno nadarjenim in za glasbo zainteresiranim učencem zadnjih treh razredov osnovnih šol. Na tekmovanje jih pripravljajo osnovnošolski učitelji glasbene umetnosti. Učenci najprej pišejo test, ki vključuje vprašanja, povezana s predvajanimi posnetki, nato opravijo preizkus a-vista izvajanja melodične in ritmične vaje. V drugem delu tekmovanja se predstavijo kot pevci, v tretjem delu pa sodelujejo pri izvedbi lastne avtorske skladbe. 
Vid je uspešno opravil vse dele tekmovanja. V pevskem delu se je predstavil s pesmijo Disko, avtorjev skupine LPS, interpretativno odlično pa je predstavil tudi avtorsko skladbo za trobento in klavir z naslovom Alpska svežina. Na klavirju ga je spremljala mentorica Manca Černe. 
Vid je na 12. Slovenski glasbeni olimpijadi prejel srebrno priznanje. 
Čestitke!
 
Zapisala: Manca Černe
(Skupno 198 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost