Drugi razredi so sodelovali v projektu organizacije Karitas z naslovom “Živi preprosto in solidarno”. V sklopu projekta smo izvedli naravoslovni dan, kjer so se otroci preko video in foto vsebin ter raznih dejavnosti seznanili s podnebnimi spremembami, ki po svetu povzročajo revščino. Spoznali so težko življenje otrok po svetu, problem podhranjenosti ter pomen pitne vode, urejenega zdravstva in šolstva. Razmišljali in zapisali so, kako lahko sami pripomorejo k boljši prihodnosti. Poslikali so si majico za tek solidarnosti, kamor so narisali in zapisali namen teka. Na igrišču pred šolo so 23. 5. 2019 tekli za otroke, ki se vsak dan borijo za življenje. Vsi učenci drugih razredov so skupaj pretekli kar 57 kilometrov.

Hvaležni smo za vse, kar nam je dano, za hrano, pitno vodo, čisti zrak, starše, šolo, dom, oblačila, zdravnike, zdravila …

Majhni otroški koraki, veliki za človeštvo

Napisala Neža Verbič

(Skupno 163 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost