V sredo, 3.12.2014 smo imeli učenci 1. razredov tehniški dan. Najprej smo odšli v Košakov mlin v Družinsko vas, kjer nam je prijazni mlinar Jože predstavil delo mlinarja, razložil nam je postopek predelave žita v moko in pokazal različne vrste moke. Nato smo si ogledali tudi staro hišo, kjer nam je mlinarjev sin razložil, kako se pripravi kruhovo testo. Pokazal nam je krušno peč in veliko starih predmetov. Nato smo se vrnili v šolo, kjer smo iz kruhovega testa oblikovali parkeljčke. Vsak je izdelal svojega in ga okrasil. Kmalu je zadišalo v učilnici, kajti parkeljčki so bili pečeni. Poskusili smo jih, nekateri smo pojedli cele, drugi pa so jih odnesli domov. Bili so odlični.

FOTOGRAFIJE

Tehniški dan je bil zelo zanimiv in vsi smo se imeli lepo.

Hvala mlinarju, ki nam je prostovoljno razkazal mlin in nam podaril moko za parkeljčke.

Zapisala razredničarka 1. B Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost