TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE NA OSNOVNI ŠOLI OTOČEC

DOBER TEK!

Na osnovni šoli Otočec smo se tudi letos pridružili skupni akciji številnih evropskih držav pod okriljem Sveta Evrope in Evropske komisije – Tednu kulturne dediščine, ki bo letos potekal pod skupno temo »Dober tek«, katerih namen je ozavestiti zlasti mlade o pomenu kulturne dediščine.

Letos potekajo že 31. Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD) in 9. Teden kulturne dediščine (TKD). Med 25. septembrom in 9. oktobrom 2021 se bo na temo Dober tek! zvrstilo več kot 350 dogodkov v 150 krajih širom po Sloveniji in v zamejstvu. Osrednja tema najbolj prepoznavnega kulturnega dogodka pod okriljem Sveta Evrope in Evropske komisije, na katerem sodeluje petdeset držav podpisnic Evropske kulturne konvencije, je letos Dediščina za vse. Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije je nosilec projekta, partnerji pa so Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Slovenska nacionalna komisija za UNESCO, Zavod RS za šolstvo in Skupnost vrtcev Slovenije.

Posebnost DEKD v Sloveniji je Teden kulturne dediščine (TKD), ki predstavlja vrhunec celoletnega prizadevanja na področju spoznavanja, ohranjanja, varovanja naravne ter kulturne dediščine. Kulturne ustanove, organizacije, društva, šole, vrtci in posamezniki se povezujejo ter sodelujejo pri pripravi zaključnih dogodkov, ki so objavljeni v spletnem napovedniku DEKD in v posebni programski knjižici na www.zvkds.si.

KOORDINATORICE PROJEKTA NA ŠOLI

• 1., 2. in 3. r.: KARMEN CIMERMANČIČ
  • 4. in 5. r.: MARIJA SEDMAK
  • 6., 7., 8. in 9. r.: URŠA ZUPANČIČ

V Tednu kulturne dediščine bomo uporabili dva slogana, in sicer »Dober tek« v povezavi z zdravo hrano ter »Dober tek« v povezavi z gibanjem, športom in zdravjem.

PROGRAM PROJEKTA

Ročna dela, rokodelski izdelki, panjske končnice

6.

KULTURNI DAN