Prijeten majski dan smo v torek, 12. 5. 2015, izkoristili učenci prvega razreda za pohod. Po dobri šolski malici smo se opremljeni z nahrbtniki in zaščiteni pred sončnimi žarki in klopi odpravili na pohod po Trški gori. Pot nas je vodila skozi Jelše in Črešnjic do Razbor, kjer smo imeli krajši postanek za požirek vode. Nato smo nadaljevali pot po prijetni gozdni poti do Golušnika. V gozdu smo videli v ogradi damjake, ki pa so se ob našem prihodu hitro poskrili v goščavo. Z najvišje točke Golušnika smo občudovali naše mesto z okolico. Nato smo se spustili proti cerkvi na Trški gori, kjer smo imeli postanek za malico in krajši počitek. Tako okrepčani smo pot nadaljevali mimo Krkinega hrama in Kozinove hiše proti šoli. Večina učencev je imela še dovolj energije za tek po gozdu. Prijetno utrujeni in zadovoljni, da smo opravili tako dolg pohod, smo se vrnili v šolo, kjer nas je že čakalo dobro kosilo.

 mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 148 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost