Leto 1978 so imeli učenci OŠ Otočec čistilno akcijo ob hitri cesti Ljubljana—Beograd. Poleg velikega kupa umazanije je skupina sošolcev iz takratnega 8. razreda v grmovju našla tudi lep kamnit kip ženske v naravni velikosti. Ko so kip očistili, so ugotovili, da ga je izdelal pripadnik mladinskih delovnih brigad, ki so po 2. svetovni vojni gradile cesto Ljubljana—Beograd. Sošolci so z veliko truda in dobre volje ter s pomočjo izposojenega traktorja prepeljali kip v bližino gasilskega doma na Otočcu. Kip so želeli nekoliko obnoviti in ga razstaviti nekje na Otočcu. Na žalost je kip po nekaj dneh skrivnostno izginil, kar je učence tistega razreda zelo razžalostilo. Kljub iskanju in povpraševanju kipa niso nikoli več našli.

 

Po pripovedovanju očeta zapisal: Črt Kogovšek, 6. a

 

Nekoč so se učili iz knjig, delovnih zvezkov pa ni bilo. Pisali so s črnilom in peresnikom. Na izlete so šli v Planico in Postojnsko jamo. Tekmovali so v teku in skokih v daljino in višino. Pri šoli so imeli sadni vrt, kjer so posadili hruške. Večkrat so se stepli, tako da je moral ravnatelj poklicati starše. Opozorilo je zaleglo, saj so otroci bolj ubogali.

                                                                                                                   Karolina Žagar, Žihovo selo

Related Images:

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost