Sobotno dopoldne 11. februarja smo učenci in učiteljica izbirnega predmeta likovno snovanje preživeli kulturno v središču Ljubljane. Ogledali smo si spomenike arhitekturne in umetniške dediščine. Od blizu smo si pogledali Prešernov spomenik, Robbov vodnjak, atrij Mestne hiše, se sprehodili po Tromostovju, Mesarskem in Čevljarskem mostu, občudovali Plečnikovo Narodno in univerzitetno knjižnico, pa šli tudi do Križank.  Po okrepčilni malici smo se odpravili v lepo prenovljeno Narodno galerijo, ustanovo, ki hrani največjo zbirko likovnih del na slovenskem ozemlju od srednjega veka do vključno 20. stoletja. V galeriji smo med drugim videli dela Ivane Kobilice, slovenskih impresionistov in drugih ustvarjalcev. Čas našega poučnega kulturnega potepanja je hitro minil.

Zapisala Andreja Novak Gabrič, učiteljica likovne umetnosti

Related Images:

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost