V četrtek, 14. 3. 2024, je na osnovni šoli Grm, pod okriljem DPM Mojca in Mestne občine Novo mesto, potekal 34. regijski otroški parlament. Udeležilo se ga je 36 predstavnikov šol jugovzhodne regije. Našo šolo je zastopal delegat Bor Ogorevc iz 9.a.

Delegati so po skupinah razpravljali o različnih podtemah na temo ‘Duševno zdravje otrok in mladine’: duševno zdravje, vpliv okolja na duševno zdravje, moji viri pomoči ter spremembe za krepitev duševnega zdravja. Sledila je razprava, pri kateri so delegati oblikovali tudi svoje zahteve, ki jih bodo predstavili na nacionalnem otroškem parlamentu. Ta bo potekal aprila v Državnem zboru RS, udeležilo pa se ga bo 10 predstavnikov, ki so bili izglasovani na regijskem otroškem parlamentu.

Zapisala: Manca Tori