V ponedeljek, 12. februarja 2018, so učenci 1. b razreda v knjižnici razmišljali o njihovi odgovornosti: kdaj gredo spat, ali se sami oblačijo, ali vedno naredijo domačo nalogo, ali opravijo hišna opravila, če pospravljajo za sabo … Prisluhnili so pravljici Vile nam pripovedujejo o … odgovornosti, kjer je Zvončica že od malih nog učitelje spravljala ob pamet, toda na koncu zgodbice je med nenehnimi pobegi visoko pod nebo najbolj zavzeto od vseh vil preučevala knjige in zapiske.

In kaj so povedali učenci 1. b razreda?
Odgovoren sem, če:

  • varčujem z elektriko, pazim na knjige. Nace in Jan
  • varčujem z vodo, pri plavanju sem previden. Žan, Maj in Blaž
  • pospravljam igrače in pazim na svoje stvari. Mark in Primož

Odgovorna sem, če:

  • se sama oblečem in pripravim za šolo, spoštujem pravila. Eva, Mariapia, Zala Iva.
  • nosim čelado, ko se vozim s kolesom, sem doma pridna , upoštevam pravila staršev in za seboj pospravljam. Karina in Ula.

 

 Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost