Letošnji Prešernov dan smo na naši šoli obeležili s proslavo, ki so jo izvedli učenci izbirnega predmeta literarni klub. Pridružili so se jim tudi člani mladinskega pevskega zbora pod vodstvom učiteljice Mance Černe in učenci inštrumentalisti.

Prireditev je nosila naslov Slovenska kultura od A do Ž in nam je za vsako od 25 črk abecede predstavila eno od značilnosti kulture našega naroda. Ob pesmih mladinskega pevskega zbora smo poslušali tudi flavtistki Lano Šmuc in Nežo Zupančič, člani literarnega kluba Lora Kene, Klara Štukelj in Jaka Kunej so na odru uprizorili znamenito Skodelico kave; Ana Žagar in Nik Pernek sta doživeto deklamirala Gregorčičevo pesem Soči, za konec prireditve pa sta nas s komično izvedbo  Turjaške Rozamunde nasmejala še Klara Štukelj in Ben Kogovšek.

Mentorica LIK: Barbara P. Plevanč

Related Images:

(Skupno 233 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost