Četrtek, 4. 10. 2018, je bil na OŠ Otočec dan posvečen kulturni dediščini. Tudi letos smo se pridružili evropskemu projektu Teden kulturne dediščine, ki je letos potekal pod sloganom Kjer preteklost sreča prihodnost.

Učenci od 1. do 9. razreda so na kulturnih, tehniških in naravoslovnih dnevih spoznavali, kako so živeli njihovi predniki, kako so bile urejene njihove hiše, šola, katere praznike so obhajali, spoznavali nekatere manj znane običaje, peli in poustvarjali ljudske pesmi, uprizarjali igre, kakršne so se nekoč igrali otroci, spoznavali pomen rastlin, se preizkusili v sokolskih vajah ter raziskovali naravno in kulturno dediščino Dolenjske in Bele krajine. Svoje delo so učenci ob koncu dne predstavili na odru oz. na razstavi. V galeriji fotografij si lahko ogledate nekaj utrinkov zanimivega in poučnega dne.