Na zadnji dan letošnjega šolski leta so se učenci in delavci šole zbrali, da bi obeležili državni praznik ter izpostavili najvidnejše dosežke učencev v letu, ki se je izteklo. Rdeča nit proslave je bila zgodovina šolstva na naših tleh, malo zares in malo za šalo so o njej pripovedovale povezovalke programa, sedmošolke Neja Pugelj, Nika Blažič ter Lara Črešnar.

Program je bil obogaten z glasbenimi točkami. Peli so vsi trije šolski zbori: mladinski, otroški in pevski zbor prvošolcev. S skladbo za dve violini Jaz pa grem na zeleno trav´co sta se predstavili učenki 7. a Zala Zupančič in Lara Črešnar, petošolka Galja Ogorevc pa je zapela in na kitaro zaigrala pesem Dobro jutro, življenje.

Posebej ganljivo je bilo slovo od dolgoletne šolske knjižničarke Hermine Videnič, ki odhaja v pokoj. Učenci in sodelavci so ji z mnogimi lepimi besedami ter pesmima povedali, kako jo imajo radi.