V petek, 20. 12. 2019, je učence 3. a obiskal oče učenca Jakoba Janca, Iztok Janc. Predstavil jim je poklic vojaka. Oblečenje bil v uniformo in s seboj prinesel nekaj pripomočkov, ki jih vojak potrebuje na terenu. Bili so spravljeni v velikih torbah. Izvedeli smo marsikaj zanimivega – kaj vojaki jedo, kakšna zaščitna sredstva potrebujejo, kje prespijo, kako poteka njihov dan, kakšna vozila vozijo, kaj vse so njihove naloge … V razredu so postavili čisto pravi šotor – bivak. Pomerili so tudi nekaj zaščitnih sredstev in se preizkusili v vojaškem postroju. Ob koncu predstavitve so si ogledali še fotografije iz vsakdanjega življenja vojakov. Razredničarka in učenci se lepo zahvaljujejo za obisk.

Zapisala razredničarka Ida Štimec

Related Images:

(Skupno 324 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost