Vseslovensko petje s srci je neformalen praznik, ki vsako leto poteka na dan Zelenega Jurija, 23. aprila med 10. in 11. uro. Poveže vse generacije, vse družbene sloje, neguje slovensko kulturo in jezik, krepi narodno pripadnost in ustvarja boljše vzdušje v družbi. To so vedeli že naši predniki, ki so ob delu vsakodnevno prepevali. Moč naroda je v njegovem izročilu. V naših ljudskih pesmih najdemo vero, upanje, nauke in svarila, sporočila iz davnine. S petjem izkazujemo in krepimo svojo domovinsko pripadnost.

Projekt poteka od leta 2018. Vanj so vključeni vrtci, osnovne šole, srednje šole, bolnišnice, kulturna društva, posamezniki, skupine ljudi, domovi za starejše in tudi nekaj društev po svetu. Letos so skupne pesmi Zdravljica, Lipa Zelenela je in Naj ljubezen združi vse ljudi. Ostale pesmi so po našem izboru iz seznama priporočenih.

Mi smo letos na šoli poskrbeli tudi za spremljavo petja z našimi učenci instrumentalisti. Odlično jim je uspelo. Pri petju so se nam pridružili tudi vrtičkarji, starši, stari starši… Skupno prepevanje nas je povezalo v enotno zvočno celoto, kar si oglejte v fotogaleriji. Pridružite se nam naslednje leto!

Vodja projekta: Ditka Zupančič