V četrtek, 2. marca 2017, smo se štirje predstavniki naše šole odpravili v sejno dvorano na Rotovžu na občinski otroški parlament, ki je to leto potekal že sedemindvajsetič. Na parlamentu smo otroci z vseh novomeških šol razglabljali o naši prihodnosti: kaj smo IN kaj želimo postati, katere vrednote so nam pomembne, kakšna naj bi bila Zemlja čez 50 let, itd. Ugotovili smo, da znamo učenci OŠ Otočec o tem zelo veliko povedati, tako da smo se kar trije od nas uvrstili naprej na regijski otroški parlament. To smo Jaka Kunej in Matija Radež iz 9. razreda ter Klara Štukelj iz 8. razreda. Z nami je bil še Tomaž Černe, ki je je s svojimi besedami tudi zelo obogatil naše zasedanje. Vsi, skupaj z našo mentorico Melito Bevc Novak, smo zelo uživali in smo veseli, da bomo lahko šolo zastopali tudi na regijskem in morda državnem otroškem parlamentu.

Otroški parlament (povezava)

Klara Štukelj,

udeleženka OP

Related Images:

(Skupno 405 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost