V soboto, 24. marca 2018, je bila v novomeški Qlandiji otvoritev razstave plakatov miru, ki so jih ustvarili učenci slovenskih osnovnih šol in bližnjih šol pod okriljem novomeškega Lions kluba. Natečaj vsako leto, že 21 let, poteka na svetovni ravni. Letošnja tema je bila Prihodnost miru. Učenci so v različnih risarskih tehnikah upodobili svoja razmišljanja in poglede na to temo. Razstavljenih je 58 del dolenjskih osnovnošolcev in 24 izbranih kot najboljših iz vse Slovenije. Razstava bo na ogled tri tedne. Na naši šoli je pod mentorstvom učiteljice Andreje Novak Gabrič ustvarjalo 13 učencev od 6. do 8. razreda. Plakati vseh so tudi razstavljeni. Vsi sodelujoči učenci in mentorji so prejeli priznanja. Učenci, ki so se dogodka udeležili, so ustvarjali tudi glinen kipec, poimenovan Mirko.

Andreja Novak Gabrič

Related Images:

(Skupno 758 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost