“Da bom velik in močan, zelenjavo in sadje uživam vsak dan!” je bil naslov naravoslovnega dne, ki smo ga izvedli v 1. razredu. Cel teden smo se v šoli pogovarjali o zdravem življenju, ki vključuje tudi zdravo prehrano, s poudarkom na sadju in zelenjavi lokalne pridelave. Sodelovali smo na likovnem natečaju, ki ga je organizirala Kmetijska zadruga Krka in teden zaključili z obiskom Gregorjevega sejma na Grabnu. Najprej smo si ogledali zelenjavno lutkovno predstavo Mali zajček, veliko korenje. Po končani predstavi se je mali zajček sprehodil med otroki in z njimi pokramljal. Pridružila se mu je tudi kravica, s katero so se učenci veselo nastavljali pred objektiv. Nato je vodička razdelila učencem naloge, le-ti pa so morali na sejmu poiskati predmete, živali in ljudi. Pri nalogah so bili učenci hitri in uspešni. Sledila je otroška delavnica, v kateri je vsak izdelal svojo zelenjavo. Dan smo zaključili z razglasitvijo najboljših likovnih izdelkov na likovnem natečaju. Vsa tri prva mesta so bila podeljena prav našim prvošolcem. Praktične nagrade so prejeli Manca Novak, Martin Selak in Lev Drnovšek ter Alen Bunderšek.

Zapisala

Mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 317 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost