V petek, 30. septembra 2016, so se učenci 8. a in 9. a razreda odpravili peš na ogled srednje šole Grm Novo mesto – centra biotehnike in turizma. Po poti so preizkusili hojo z zavezanimi očmi, kjer je imel eden izmed para zavezane oči, drugi pa ga je  vodil.  Pred šolo sta učence sprejeli dijakinji srednjega izobraževalnega programa vrtnar, ki sta učence tistega dne vodili po šolskem posestvu. Učenci so najprej spoznali organizacijske enote šole, potek dela v določenih programih in možnosti za nadaljnjo zaposlitev. Nato so si ogledali različne dejavnosti po deloviščih: rejo krav – mlečno pridelavo, rejo mlade živine, rejo malih živali, čebelarstvo, največ časa pa so porabili za ogled reje konj. Tako so lahko spoznali več možnosti za njihovo nadaljnje šolanje in izbiro poklicev.

Hermina Videnič

 

 

 

Related Images:

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost