V torek, 10. 10. 2023, na dan, ko obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja, je za učence od 1. do 9. razreda potekal naravoslovni dan, ki smo ga poimenovali »Mi smo zdrava šola«. Ta dan smo tudi obeležili 30. obletnico delovanja Slovenske mreže zdravih šol. Učenci so se udeležili delavnic iz področja gibanja, prehrane in duševnega zdravja ter se družili s svojim prijateljskim razredom. Na vsaki od delavnic so poglobljeno obravnavali in izvajali dejavnosti, katerih skupni cilj vseh je bil sodelovanje ter ustvarjanje prijetnih in zdravih odnosov.

Rdeča nit Zdrave šole letošnjega šolskega leta je LEPA BESEDA LEPE ODNOSE NAJDE. Namenjena je spodbujanju dobrih medsebojnih odnosov med učenci, učitelji, starši in vsemi, ki sodelujejo v vzgojno-izobraževalnem procesu, (s)pobudami za zmanjševanje vseh vrst nasilja in predvsem različnim dejavnostim, ki pripomorejo k dobremu duševnemu zdravju.

Zapisala: Maja Nose Antončič