V sredo, 20. 10. 2021, so se učenci 8. a in 8. b razreda odpravili na naravoslovni dan v park Škocjanske jame. Že med vožnjo so občudovali raznoliko kraško pokrajino in njene značilnosti. Po prihodu in postanku za malico, so se v spremstvu vodiča odpravili na sprehod po čudovitem podzemnem kanjonu. Kmalu so naleteli na številne kraške pojave, mogočne kapnike, ponore, rove, udornice in naravne mostove. Ti so poleg bogate arheološke dediščine in velike biodiverzitete glavni razlog, da so Škocjanske jame vpisane na UNESCOv seznam svetovne kulturne in naravne dediščine. Kanjon po katerem so hodili, je ustvarila reka Reka, ki prav tu izgine v kraško podzemlje in se ponovno pojavi šele v Tržaškem zalivu.

Polni novih vtisov in spoznanj so ogled jam zaključili v Schmidlovi dvorani, nato pa se sprehodili še po kratki sprehajalni poti, ob kateri je bilo moč kupiti tudi nekaj lokalnih dobrot, do avtobusa in že so bili na poti domov. 

Zapisala: Jana Jovič

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost