V petek, 7. oktobra 2016, sta imela 2. a in 2. b razred naravoslovni dan. Dan je bil zelo zanimiv. Po malici so odšli peš na kmetijo Pleško. Na dvorišču jih je pozdravila gospodinja Jožica. Najprej jim je pokazala nekaj rastlinjakov, nato pa so učenci odšli v sadovnjak, kjer so obirali jabolka sorte ajdared. Pri delu so zelo uživali. Ogledali so si tudi obiranje jabolk sezonskih delavcev s pomočjo dvigala. Po opravljenem delu jih je gospodinja Jožica povabila na malico, kjer je učence čakal domač jabolčni sok in jabolčni zavitek. Ob odhodu so vsi učenci dobili v dar jabolko in si izbrali kos zelenjave po svojem okusu. Družini Pleško, ki jih je toplo sprejela in jih pogostila, so se učenci zahvalili in polni novih vtisov odšli proti šoli.

Prispevek pripravili učiteljici Erika Švirt in Bernarda Vrtačič Turk

Related Images:

(Skupno 402 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost