V torek, 29. maja, je v KC Janeza Trdine potekala prireditev za zlate značkarje – devetošolce, ki so vsa šolska leta opravili bralno značko. Udeležili so se je tudi učenci naše šole, in sicer Klara Štukelj, Lana Šmuc, Neža Zupančič, Nika Košiček, Lora Kene in Anže Plankar.  Po uvodnem nagovoru predsednice DPM Mojca Marjetke Ferkolj Smolič in glasbenih točkah učencev Glasbene šole iz Novega mesta (trobenta, klavir), se nam je predstavil vsestranski igralec, Ježkov nagrajenec in virtuoz na klavirju Jure Ivanušič s predstavo Od tišine do glasbe. Sledila je še podelitev knjižnih nagrad, letos so devetošolci prejeli Kosovelovo zbirko pesmi Barž = kons: besede v prostoru.

V avli KC Janeza Trdina je organizator DPM Mojca pripravil še pogostitev za vse zlate značkarje. Lepa in zanimiva nagrada za vse tiste, ki radi beremo.

Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost