V času od 31. 5. 2018 pa do 1. 6. 2018 so se učenci od 2. do 4. razreda udeležili tabora v Kranjski Gori. V Podkorenu so si ogledali jezerce Zelenci, ki je naravni rezervat in jih je očaral s smaragdno modro barvo ter vulkančki in živalsko pestrostjo. Pod Vitrancem so občudovali gorske kolesarje, ki so se spuščali po strmini. Umetno jezero Jasna je bilo pravo raziskovalno središče, saj so ugotavljali lastnosti vode ter odkrivali živali v vodi. Po okusni večerji v Počitniškem domu Vila, so dan zaključili s prižigom tabornega ognja pod mostom ob reki Pišnici ter druženjem. Naslednji dan so začeli z jutranjim tekom ob reki Pišnici, nato pa so dejavnosti potekale v treh skupinah, ki so se menjavale. Učenci so poslikavali kamenčke, plesali in izvajali gibalne igre. Po končanih delavnicah jih je s svojim obiskom presenetil Denis Porčič. Predstavil jim je svojo pot do uspeha in jih naučil nekaj elementov borilnih veščin v povezavi z glasbo. Gorski reševalec, ki je predstavil učencem dejavnosti gorske reševalne službe in osebno opremo, je na učence naredil nepozaben pečat.

Zadovoljni, polni novih doživetij in spoznanj, so se učenci vrnili pozno popoldne domov.

Zapisala: mag. Mojca Miklič, organizatorica tabora

Related Images:

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost