V četrtek, 10.12.2015, smo v 2. b imeli tehniški dan. Obiskali smo lončarko in čebelarko ga. Andrejo Stankovič v Ločni. Tam smo si ogledali njene razstavljene glinene izdelke in izvedeli veliko zanimivega o čebelah. Vsak izmed nas se je preizkusil v oblikovanju iz gline. Izdelali smo veliko lepih dekorativnih in tudi uporabnih predmetov. Le-ti se bodo dober teden sušili na zraku, potem pa jih bo ga. Andreja dala v peč za žganje gline. Komaj čakamo, da vidimo, kako so nam uspele živalske figurice, posodice in okraski.

Naš obisk je trajal tri ure, vendar je minil, »kot bi mignil«. V ateljeju je bilo zelo prijetno, polno delovne vneme in pozitivne energije. K prijazni lončarki se bomo z veseljem še vrnili. Zelo smo uživali, tako učenci kot učiteljica.

Zapisali učenci 2. b z učiteljico Ireno G. Pernek

Related Images:

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost