KULTURNI DAN UČENCEV PREDMETNE STOPNJE

Prav na dan pred prvomajskimi počitnicami, 26. 4., so se učenci od šestega do devetega razreda odpravili na kulturni dan. Šesto- in sedmošolci so se udeležili programa 2000 let Emone, kar pomeni, da so si v Ljubljani ogledali vse najpomembnejše ostaline iz antičnih časov – kip Emonca, ostanke emonskega obzidja, stavb in ceste iz tistega časa, za piko na i pa so se v šolskem muzeju postavili v vlogo svojih vrstnikov v rimski Emoni in sedli v šolske klopi. Pridno so vadili latinščino in se naučili pisati po voščenih tablicah.

Učenci osmega in devetega razreda pa so stopili Po Prešernovih stopinjah. V Ljubljani, Kranju in Vrbi so obiskali vse s pesnikom povezane kraje in izvedeli, kje se je izobraževal, stanoval in delal ter kje je spoznal usodno Julijo in kje Ano Jelovšek. Naučili so se mnogo o Prešernovi družini, življenju in značaju ter tako v njegovi rojstni hiši kot ob njegovem grobu deklamirali njegovo poezijo.

Pripravila: Barbara P. Plevanč

Related Images:

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost