V četrtek, 8. septembra, so se osmo- in devetošolci podali v Ljubljano na ogled operne predstave Gioacchina Rossinija Seviljski brivec v izvedbi SNG Opera in balet Ljubljana. Pred začetkom predstave so se učenci sprehodili po centru prestolnice, ogledali so si Prešernov spomenik, Tromostovje, začutili utrip Čopove ulice s pouličnimi glasbeniki, se sprehodili mimo Narodne in Moderne galerije ter si na Jakopičevem sprehajališču v Tivoliju ogledali razstavo fotografij National  Geographica.

Nato je napočil pričakovani trenutek začetka predstave. Učenci so se prepustili živahni glasbi, dobri pevski izvedbi in duhovitim režiserjevim domislicam. Izvajalce so na koncu nagradili z resnično bučnim aplavzom.

Barbara P. Plevanč

20160908_092032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VTISI PO KULTURNEM DNEVU V LJUBLJANI

Učenci 8. a so bili v četrtek, 8. 9., na kulturnem dnevu v Ljubljani. Sprehodili so se po ljubljanskem centru in si v SNG Opera in balet Ljubljana ogledali operno predstavo Seviljski brivec. Na vprašanje, kaj jim je bilo najbolj všeč, so povedali:

 • … da sem ujel goloba. (Martin)
 • … uvertura k operi in sladoled na Prešernovem trgu. (Neža)
 • … proste pol urice na Prešernovem trgu in drugo dejanje opere. (Lara)
 • … ko so med predstavo izpod stropa spustili balone. (Petra)
 • … ko smo delali selfije na Prešernovem trgu. (Lana)
 • … ko se je predstava končala. (Anže)
 • … ko smo šli na kakav. (Ben)
 • … ko je v predstavi Rosina ustrelila s puško. (Nejc)
 • … da so nas v šoli počakali s kosilom. (Lora)
 • … naše vračanje z avtobusom, ko smo se pogovarjali in je Lora pritisnila neki gumb, da je zasvetila neka lučka. (Nika)
 • … všeč mi je bila operna hiša. (Tomi)
 • … da sem videl dosti ljudi iz tujih držav. (Tin)
 • … da smo se lahko srečali z učenci iz drugih šol in razstava maket v operni hiši. (Klara)
 • … izvedba orkestra, petje pa ne. (Ambrož)
 • … selfiji z japonskimi turisti. (Kaja)
 • … kostumi na operni predstavi. (Nina)
 • … poulični glasbenik, ki je igral na kitaro. (Jan)

V Ljubljani smo preživeli resnično prijetno sončno dopoldne in uživali  v izvrstni predstavi.  Kot organizatorka upam, da bo učence ta izkušnja z opero v prihodnosti spodbudila k obisku še kakšne predstave.

Barbara P. Plevanč

Related Images:

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost