Sreda, 5. 4. 2017, je bila za učence 1. in 2. razredov nekaj posebnega. Že takoj po malici so se odpeljali v kulturni center Janeza Trdine, kjer so si ogledali glasbeno pravljico Kresniček, ki so jo pripravili učenci glasbene šole Marjana Kozine. Uživali so ob gledanju in poslušanju, še posebej pa so bili ponosni na naše učence, ki so nastopali v predstavi. Nato so se odpeljali v humanitarni center Rdečega križa na Drsko, kjer so nas prijazno sprejele predsednica RK in prostovoljke. Križem kapica jih je podučila o humanitarnosti in prostovoljstvu ter jih obdarila s svojo pobarvanko, otroškim obližem in štampiljko RK. Prostovoljke so jim razkazale tudi zbirni center, nato pa so učenci v skupinah pripravljali pakete živil za ljudi v stiski. Vsak učenec je narisal še risbico, ki jo je priložil v paket.

Polni novih vtisov in spoznanj so se veseli vrnili v šolo.

Zapisala:

Mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost