V torek, 26. 3. 2019, so imeli učenci 6.–9. razreda kulturni dan. Dan so začeli z risanjem fraktalov. Nastale so umetniške figure, ki so jih učenci risali s pomočjo znanja geometrije. Nato so si v KCJT ogledali predstavo novopečenega igralca Nika Škrleca s pomenljivim naslovom Naj gre vse v π. Mladi umetnik je obiskovalcem predstavil posebno tehniko pomnjenja – palačo spomina.

Ob zaključku kulturnega dne pa so se učenci pomerili na 1. šolskem tekmovanju recitiranja števila π in podelili medalje najboljšim trem: Jakobu Selaku iz 8. a bronasto za recitiranih 83 decimalk, Mihi Bevcu iz 6. b srebrno za 139 decimalk, zasluženo pa je zlata medalja romala okoli vratu zmagovalke Anje Kelvišar iz 9. razreda, ki je povedala kar 243 decimalk.

Zapisala Špela Udovič

(Skupno 411 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost