V četrtek, 18. 2. 2016, smo se z učenci 6. in 7. razreda udeležili kulturnega dne 2000 let Emone v izvedbi CŠOD. V ljubljanskem središču smo odkrivali obdobje, ki je pustilo močan pečat sedanjosti. Raziskovali smo ostanke antične prednice Ljubljane, spoznavali življenje ter izjemno kakovostno bivalno kulturo emonskih meščanov. Kljub deževju smo se sprehodili po Ljubljani ob ostankih obzidja, ki je nekoč omejevalo Emono in videli veliko ostankov, ki so jih Rimljani pustili za seboj. Ogledali smo si tudi lapidarij Narodnega muzeja, v katerem hranijo veliko ostankov iz tega obdobja. Naš kulturni dan smo zaključili v Šolskem muzeju, kjer nas je učitelj Quintus Caelius Kallikrates popeljal skozi antično učno uro.

Zapisala Špela Udovič

Related Images:

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost