V soboto, 11. 4. 2015, smo se tudi mladi planinci OŠ Otočec pridružili izletu PD Krka Novo mesto na lep in vetroven vrh v deželi Martina Krpana – KRŠIČEVEC. Pot nas je z Dolenjske mimo Ljubljane odpeljala proti Postojni in naprej skozi Pivko do vasice Juršče. Tam smo pričeli z vzponom na Kršičevec, pot nas je vodila mimo Medvedove jame, skozi gozd, nato pa čez travnike, na katerih so cveteli kosmatinci (rože), na vrh. Ker je bilo zelo vetrovno, smo kmalu odšli proti Jurščam, ter se povzpeli še na razgledne Bele stene. Po spustu z Belih sten smo se okrepčali na kmečkem turizmu in se zadovoljni in polni vtisov odpeljali nazaj proti Novemu mestu.

Klara, Gašper, Gregor in Luka so bili deležni pohval za dobro hojo in korajžo. Kaj več pa povejo slike mladih nadobudnih planincev.

Hvala udeležencem in vabljeni na naše naslednje planinske podvige.

Lep planinski pozdrav

Milan Kraljič

Related Images:

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost