Dragi učenci,

za vas sem pripravila uganko, ki je povezana s pisateljem, po katerem je izbran ravno 2. april za mednarodni dan knjig za otroke. To je Hans Christian Andersen, ki se je rodil 2. aprila 1805 v mestu Odense na Danskem. Njegove pravljice so drugačne od ostalih, saj so izrazito žalostne in včasih zelo strašne. Berete jih vi otroci, pa tudi mi, odrasli. Toda njegove pravljice prinašajo tudi srečo in modrost.

Letošnja UGANKA se glasi malo drugače in je v obliki igre vislice in je naslov ene izmed Andersenovih pravljic. Nanjo lahko odgovarjate vsi: najmlajši, malo starejši in odrasli.

C – – – – – – – –  N – – –  O – – – – – – –

Odgovor na zastavljeno uganko pošljite na e-naslov knjižničarki Hermini Videnič: hermina.videnic@os-otocec.si. Vsi, ki boste poslali pravilne odgovore, boste objavljeni in pohvaljeni preko spletne strani naše šole. To pa je tudi nekaj, kajne?

Lepo vas pozdravljam in napišite mi, kaj berete in kaj počnete.

Knjižničarka Hermina Videnič