Učenci 1. razreda so opravili prvi šolski pohod od šole mimo gradu Otočec, do gradu Struga in nazaj. Dan je bil obogaten še z drugimi vsebinami, ki so del pouka na prostem.

Zjutraj pred odhodom so učenci spoznali Gozdnosr(e)čneže, ki prebivajo v gozdu in na katere so bili med pohodom pozorni. Na poti so v Krki opazovali race, labode in čaplje. Pod drevesi so našli različne plodove. S pomočjo Drevončkov kartončkov pa so radovedneži poimenovali zanje novo drevo, črno jelšo. Učenci so presenetili s poznavanjem nekaterih rastlin ob poti. Všeč sta jim bila ciklama in jelenov jezik.

Ob postanku so se okrepčali. Na poti nazaj so se na bližnjem klancu z dobro voljo razgibali z različnimi gibalnimi nalogami.

Učenci so uživali v dnevu v naravi in izrazili željo, da bi šli še kdaj.

Zapisala: Andreja Strgar