Vlada Republike Slovenije je dne 11.2.2021 sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih. Odlok o začel veljati 13. februarja 2021 in bo veljal do 19. februarja 2021. Z njim se sproščajo nekatere omejitve na področju izobraževanja.

V državi smo dosegli oranžno fazo sproščanja ukrepov. To omogoča, da se v osnovne šole vračajo vsi učenci in učenke osnovnih šol.

Za učni proces v osnovnih šolah ob vrnitvi v aktualnih epidemioloških razmerah, poleg upoštevanja vseh osnovnih zdravstvenih ukrepov velja, da se pouk ves čas izvaja v enotni skupini oziroma mehurčku, ki je enak matičnemu oddelku. Tako razredni pouk, kot tudi predmetni pouk, sta za učence organizirana v matičnih učilnicah, učenci učilnic ne menjajo. V zaprtih šolskih športnih objektih se za učenke in učence ne izvajajo dejavnosti, ki niso del programov vzgojno-izobraževalnega zavoda in jih izvajajo zunanji izvajalci.

PRIPOROČILA NIJZ

OKROŽNICA Zavod RS za šolstvo

Organizacija dela (od 22. do 26. februarja 2021)

Mateja Rožman, ravnateljica