Vlada Republike Slovenije je dne 11.2.2021 sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih. Odlok o začel veljati 13. februarja 2021 in bo veljal do 19. februarja 2021. Z njim se sproščajo nekatere omejitve na področju izobraževanja.

V državi smo dosegli oranžno fazo sproščanja ukrepov. To omogoča, da se v osnovne šole vračajo vsi učenci in učenke osnovnih šol.

Za učni proces v osnovnih šolah ob vrnitvi v aktualnih epidemioloških razmerah, poleg upoštevanja vseh osnovnih zdravstvenih ukrepov velja, da se pouk ves čas izvaja v enotni skupini oziroma mehurčku, ki je enak matičnemu oddelku. Tako razredni pouk, kot tudi predmetni pouk, sta za učence organizirana v matičnih učilnicah, učenci učilnic ne menjajo. V zaprtih šolskih športnih objektih se za učenke in učence ne izvajajo dejavnosti, ki niso del programov vzgojno-izobraževalnega zavoda in jih izvajajo zunanji izvajalci.

PRIPOROČILA NIJZ

OKROŽNICA Zavod RS za šolstvo

Organizacija dela (od 22. do 26. februarja 2021)

 

 

Mateja Rožman, ravnateljica

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 1.014 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost