V sredo, 24. aprila 2019, je bil tehniški dan za prva in druga razreda naše šole. Učenci so se skupaj z učiteljicami odpeljali v Pleterje, kjer blizu znamenite kartuzije stoji muzej na prostem. Pred vhodom kmečke hiše, stare preko dvesto let, nas je sprejel prijazen oskrbnik Simon Udvanc. Povedal je nekaj besed o razstavljenih objektih, o pridobivanju gline na Šentjernejskem polju in o prepoznavnem znaku kraja Šentjernej – šentjernejskem petelinu.

Učenci so se razdelili v dve skupini. Prva skupina je izdelovala glinene petelinčke, druga pa je odšla z babico Sonjo v hišo, kjer jim je pripovedovala zgodbe iz starih časov, pesmi in uganke. Nato so učenci s pomočjo kuharice iz kruhovega testa izdelali ptičke. Kuharica je ptičke spekla v stari krušni peči. Nato sta se skupini zamenjali. Vsi učenci so si lahko dobro ogledali kmečko hišo in poslopja okoli nje. Navdušile pa so jih tudi živali, za katere prav tako skrbi g. Simon.

Vsi skupaj smo imeli prijetno in hkrati zelo poučno dopoldne.

Učiteljice 1. in 2. razredov

Related Images:

(Skupno 297 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost