5. april 2024

V prvem razredu smo izvedli interesno dejavnost prve pomoči, kjer so učenke iz šestega in sedmega razreda, članice ekipe prve pomoči, prevzele vodilno vlogo. Te učenke so prvošolcem pokazale, kako pravilno uporabiti povoj pri manjših poškodbah. Ta dejavnost je bila odlična priložnost za prvošolce, da pridobijo praktično znanje in veščine, hkrati pa je spodbujala medgeneracijsko sodelovanje in medsebojno učenje znotraj šolske skupnosti.

12. april 2024

Danes smo ponovno izvedli interesno dejavnost prve pomoči v prvem razredu, pod vodstvom učenk šestega razreda, ki so članice ekipe prve pomoči. Zaradi velikega interesa, ki so ga otroci pokazali prejšnič, smo se odločili, da aktivnost ponovimo. Učenke iz šestega razreda so še enkrat prevzele vodilne vloge in prvošolcem na razumljiv in interaktiven način pokazale, kako pravilno uporabljati povoje pri manjših poškodbah. Poleg tega smo se dotaknili tudi teme, koga poklicati v nujnih primerih. Učenci so se naučili pomembne telefonske številke za nujne primere in razpravljali o tem, kaj povedati, ko kličejo na pomoč. Dejavnost je ponovno spodbudila medgeneracijsko sodelovanje in omogočila prvošolcem, da nadgradijo svoje veščine in znanje iz prve pomoči.

Zapisala: Tea Štampalija