V četrtek, 27. oktobra 2106, smo na naši šoli izvedli dan šole, ki je bil posvečen 150-letnici šolstva v kraju in 30-letnici sedanje šolske stavbe. V dopoldanskem času so se učenci udeležili najrazličnejših ustvarjalnih, zgodovinske in kuharske delavnice. V delavnicah so spoznavali, kako so se včasih otroci igrali, kako so si krajšali čas, spoznavali so se s kmečkimi opravili, ki so jih otroci opravljali, dotaknili pa so se tudi iznajdljivosti njihovih prednikov, ki so si znali izdelati svoje igrače iz ličkanja, fižola, vrvi in še česa. V delavnicah lepopisa so se učenci preizkusili v pisanju s tušem, kakor so ga nekoč uporabljali otroci v šoli. Nekateri učenci so se prelevili v prave umetnike. Poslikali so si majice z logotipom šole, ena skupina pa je pod mentorstvom slikarke Metode Turk naslikala podobo sedanje šolske stavbe na platno, ki bo še dolgo krasila našo jedilnico. V delavnicah pa niso pozabili niti na prihodnost, saj so se spoznali s prav posebnim alternativnim virom energije – slano vodo. Pestro dogajanje in živahen utrip z delavnic si lahko ogledate v fotogaleriji.

Zapisala Špela Udovič

Related Images:

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost